Pakodemy: YKS LGS kazandıran uygulama v APK Latest Version

Pakodemy: YKS LGS kazandıran uygulama v APK Latest Version

(13783)Apps, Education

App Information of Pakodemy: YKS LGS kazandıran uygulama

App Name Pakodemy: YKS LGS kazandıran uygulama v
Genre Apps, Education
Size
Latest Version
Get it On Google Play
Update
Package Namecom.pakodemy
Rating ( 13783 )
Installs500,000+

Description of Pakodemy: YKS LGS kazandıran uygulama

Sınavlara hazırlanan öğrenciler neye ihtiyaç duyarlar? YKS ve LGS yolunda nasıl sorunlar ile uğraşıyorlar? Üniversite ve lise hazırlık süreci nasıl daha kolay hale getirilir? Tüm bu soruları sınav yolunda seninle aynı sorunları yaşayan öğrencilere sorduk. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda Pakodemy’yi tasarladık.

Sınavlara hazırlanan öğrenciler aylar boyunca test kitaplarını evden okula, okuldan dershaneye taşıdı. Soru bankalarına binlerce lira verdi. Öğrenciler artık daha şanslı.

TYT, AYT ve LGS için geri sayım başladı. YKS ve LGS hazırlıkta geleneksel yöntemler ise artık eskide kaldı. Üniversiteye hazırlık sürecinde rakiplerinin önüne geçmek için yeni teknolojilerden faydalan. Nasıl mı?

Sadece sana özel çalışma planı
Konulardaki seviyene göre kendine haftalık 10 tane görev seç. Bu görevleri yerine getir. Planlı çalış.

Uygulama Dışında Çalıştıklarını Programa Ekle
Evde, okulda, dershanede… Hangi derse, hangi konuya, ne kadar çalıştın? Farklı kaynaklarda kullandığın soru bankalarını, girdiğin deneme sınavlarını çalışma programına ekleyebilirsin. Böylece ne durumda olduğunu her zaman takip edebilirsin.

Çalışma İstatistiklerini Takip Et
Üniversite ve lise hazırlık yolunda ne durumda olduğunu her an takip etmelisin. Süre bazlı ya da soru bazlı olarak ne kadar çalıştığını her an görebilirsin. Hangi derse ne kadar çalıştığını sürekli takip et. Her hafta ya da her ay koyduğun hedef doğrultusunda ilerle, hedefinden şaşma!

Seviyene Göre Sorular Çöz
Sınava hazırlık sürecinde kolay sorular vaktini çalabilir. Seviyene göre zor sorular ise hevesini kaybetmene neden olabilir. Pakodemy’nin YKS ve LGS için özel olarak geliştirdiği algoritmalar, zamanla senin seviyeni anlar. Binlerce soru arasından çözmen gereken soruları bularak önüne çıkarır. Böylece kolay sorularla zamanını, zor sorularla hevesini kaybetmezsin.

İstediğin Yayınevinden İstediğin Kadar Soru Çöz
Pakodemy farklı yayınevlerinden ve farklı derslerden 300.000’i aşkın soruyu içerisinde barındırır. Pakodemy ile favori YKS veya LGS kaynakları arasında dilediğini seçebilirsin. Sana göre bir yayınevinin Türkçe soruları, diğer yayınevinin Matematik soruları mı daha iyi? İstediğin yayınevini seç, derslerin soru sıklığını belirle, doğru sorularla üniversite ve lise hedefine ulaş.

Pakodemy’de Hangi YKS/LGS Kaynakları Var?
Palme Yayınevi
Çözüm Yayınları
Nitelik Yayınları
Yazıt Yayınları
3D Yayınları
Eğitim Vadisi Yayınları
Test Okul Yayınları
Polima Yayınları
Delta Kültür Yayınları
Pano Yayınları
M+ Yayınları
Buga Yayınları

Pakodemy uygulamasında başka hangi kaynakları görmek istersin? Farklı kanallardan bize ulaşarak Pakodemy’nin gelişimine katkı sağlayabilirsin.

Web sitesi:

www.pakodemy.com

Dilek ve Görüşlerini Pakodemy’ye İlet:

[email protected]

Pakodemy’yi Sosyal Medyada Takip Edin:

https://www.instagram.com/pakodemy/

https://www.youtube.com/channel/UC0PHPpWOD1UE2SkXx6E_Iuw

Kullanım şartları:

https://pakodemy.com/kullanim-sartlari
What do students preparing for exams need? What kind of problems are they dealing with in the way of YKS and LGS? How to make the university and high school preparation process easier? We asked all these questions to students who had the same problems as you on the way to the exam. We designed Pakodemy in line with the needs of the students.

Students preparing for the exams carried their test books from home to school and from school to classroom for months. Question banks gave thousands of liras. Students are more fortunate now.

The countdown has begun for TYT, AYT and LGS. Traditional methods in YKS and LGS preparation are now obsolete. Take advantage of new technologies to stay ahead of your rivals in the university preparation process. How Does?

A study plan just for you
Choose 10 quests per week based on your level of subjects. Complete these tasks. Work planned.

Add Work Outside Applications to the Program
At home, at school, at the classroom… Which lesson, which subject, how much did you study? You can add the question banks you use in different sources and the trial exams you entered into your study program. So you can always keep track of what is happening.

Track Work Statistics
You should always keep track of how well you are on the way to university and high school preparation. You can see how long it has worked on a time or question basis at any time. Keep track of how long you study for which lesson. Move towards the goal you set every week or every month, don’t miss out on your goal!

Solve Questions by Level
Easy questions can steal your time during the exam preparation process. Difficult questions for your level can cause you to lose your enthusiasm. The algorithms developed by Pakodemy specifically for YKS and LGS will understand your level over time. It will find the questions you need to solve among thousands of questions and put it in front of you. So you don’t lose your time with easy questions, and your enthusiasm with difficult questions.

Solve As Many Questions As You Want From Any Publisher
Pakodemy contains more than 300,000 questions from different publishers and different courses. With Pakodemy, you can choose between your favorite YKS or LGS resources. Do you think that one publisher’s Turkish questions are better than another publisher’s Math questions? Choose the publisher you want, determine the frequency of the courses, reach your university and high school goals with the right questions.

Which YKS / LGS Resources are in Pakodemy?
Palme Publishing House
Solution Publications
Quality Publications
Inscription Publications
3D Publications
Education Valley Publications
Test School Publications
Polima Publications
Delta Cultural Publications
Clipboard Publications
M + Publications
Buga Publications

What other resources would you like to see on the Pakodemy app? You can contribute to the development of Pakodemy by contacting us through different channels.

Website:

www.pakodemy.com

Send Your Wishes and Opinions to Pakodemy:

[email protected]

Follow Pakodemy on Social Media:

https://www.instagram.com/pakodemy/

https://www.youtube.com/channel/UC0PHPpWOD1UE2SkXx6E_Iuw

Terms of use:

https://pakodemy.com/kullanim-sartlari
Pakodemy ile sizlere en iyi sınavlara hazırlık deneyimini sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Bu sürümde online YKS deneme sınavlarını geliştirdik. Artık denemeleri çözüp anlık Türkiye sıralamanızı görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.